A szuperbruttósítás viszonylag friss ötlete (ti. hogy ezután az ember adóalapját a munkáltató által utána fizetett járulékok is növelik: megadóztatják az adót) nyomán kicsit meglódítottam a fantáziámat, milyen remek intézkedésekkel lehetne tovább facsarni az adózókon. Offtopic.
Általános Adócsalási Bírság (ÁAB): Mint tudjuk, a különböző ügyeskedések, kisebb-nagyobb adócsalások óriási kárt okoznak az államnak. Ennek ellensúlyozására lehetne bevezetni ezt a járulékot, amit azok fizetnék, akik bevallott és adózott jövedelemmel rendelkeznek (mivel őket sokkal egyszerűbb tovább préselni, mint adócsalókat keresni).
Kapuadó (KA): Senki sem mondhatja, hogy nincs hagyománya. Új formájában inkább ajtóadónak lehetne nevezni. Egy bizonyos fix összeget kellene fizetni a lakóingatlanok összes átjárásra alkalmas nyílása (akár kívülre nyílik, akár a lakásban belül található), az autók ajtajai (beleértve a csomagtartót) és a nagyobb szekrények ajtajai után is.
Macskaadó (MA): Ebadó már volt. Mivel az egy háztartásban tartott macskák számát megbecsülni lehetetlen, a bevallásos rendszerben bízni pedig nem lehet, a csecsemőtől az aggastyánig mindenki fejenként egy macska után fizet heti 1500Ft-ot (mert ha lenne macskája, ennyit akár rá is költhetne, de akkor már inkább az államnak menjen a pénz).
Adó- és Járulékbeszedési Illeték (AJI): Az adók beszedése hatalmas terhet ró az APEH munkatársaira, amit közös adóforintjainkból finanszíroz az állam. Ezért logikus lépésként az illető által befizetett adók összegével arányosan növekvő mértékű AJI sújtaná az adózókat. Az AJI sávosan növekedhetne, hiszen minél több adót fizet valaki, annál több vele a munka is. Természetesen az AJI-t társaságokkal is meg kell fizettetni.
Rendkívüli Hadiadó (RHA): Miniszterelnöki rendelettel tetszőleges gyakorisággal kivethető, tetszőleges mértékű ha-éppen-szükséges-jellegű adó. Ha Mátyás királynak volt, bárkinek lehet!
Haláladó (HÁ): Aki meghal, az többé nem dolgozik és nem fogyaszt, így nem termel GDP-t és nem fizet adót sem. Következésképpen ha valaki meghal, az örököseitől (függetlenül az örökség mértékétől) az illető életkorával fordítottan arányos mértékben kell az elhalálozással megúszott adót beszedni. Aki fiatalon hal meg, az szedi ki az állam zsebéből a legtöbb pénzt, ez így nem mehet tovább.
Időnkénti Természetbeni Urbán-Rekviráció (ITUR): Ha kell a pénz, a Miniszterelnöki Hivatal bandériuma megostromol egy szabad királyi várost és kirabolja. Ha az erdélyi fejedelmeknek lehetett, bárkinek lehet ! (Az erdélyi szász városok alkalmankénti megsarcolása ma már annyira nem nyerő ötlet, szász már csak mutatóba van, és a dolog külpolitikai problémákat is felvetne.)
Születési (illetve Ifjúkori) Adó-hozzájárulás (SZAH és IAH): A megszületett gyermek egy jó darabig nem dolgozik, tehát nem is adózik. Ezt kompenzálandó a munkaképes koráig így elcsalt adót egy összegben, átalányként kell megfizetnie a szülőknek a születés után, legfeljebb három részletben. A pénz elértéktelenedése miatt az adót újra meg kell fizetni, amikor a gyerek betölti 14. életévét.
Rendvédelmi Biztosítási Költség-hozzájárulás (RBKH): A különböző közterületen megtartott tüntetések, demonstrációk biztosítása a rendőrségtől óriási erőket kíván (pl. a gyepen ülő terroristák elszállításához esetenként három ember is kell). Nyilván nem lehet elvárni, hogy ezt „az adófizetők pénzéből” tegyék a rendvédelmi szervek, így a biztosítás költségeit be lehetne hajtani a szervezőkön. Az országban beköszöntene a tisztességes békesség időszaka, hiszen melyik szervezetnek van több tízmilliója egy tüntetésre, leszámítva a nagypártokat, ugye.
Utolsó kommentek